Crazy Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crazy Teens

Come into your crazy world :X
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cascada din apropiere

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:48 pm

Auzisem dinainte sa ma mut..Ca in apropierea orasului este o cascada,sau ceva de genul asta. Daca tot aveam o zi libera m-am gandit ca ar fi o idee buna sa-mi iau blocul de desen si sa fug acolo.
Am luat un autobuz..si m-a lasat undeva in apropiere..A fost mai bine asa deoarece am reusit sa vad mai bine natura.
___
M-am asezat pe una din pietre...ma udam usor la picioare dar asta imi placea.
Sus In jos
Ken

Ken


Mesaje : 16
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:57 pm

Se plimba aiurea ca de obicei , apoi auzi un zgomot ce parea a fi asemantor cu zgomotul produs de apa lovindu-se de pietre , se apropie curios si observa ca era chiar ceea ce gandea.Privi atent apa ce alunca , apoi mai facu cativa pasi , introducandu-si degetul in apa rece.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 10:05 pm

Am observat ca o alta persoana isi facu aparitia.. Am inchis instinctiv ochii si am inceput sa fredonez o melodie care..habar nu aveam de unde o stiu sau cum se chema.
Sus In jos
Ken

Ken


Mesaje : 16
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 10:13 pm

Isi retrase apoi degetul , murmurand un "rece".Continua sa priveasca usor hipnotizat drumu parcurs de apa.Se aseza jos , foarte aproape de cascada , incat stropii ce se spargeau de pietre ii stropeau fata.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 10:21 pm

Tineam ochii intredeschisi astfel incat reuseam sa-l vad pe baiat..
-Ai sa racesti..Am spus eu nonsalanta,fara sa ma uit la el.
Sus In jos
Ken

Ken


Mesaje : 16
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 10:24 pm

Tresari usor , cand auzea vocea fetei ce i se parea putin cunoscuta.
-Uhm nu voi raci , cel putin asa cred , replica el scarpinandu-se in cap , apoi incercand sa o depisteze pe fata cu coada ochiului.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 10:29 pm

M-am apropiat de el.. Am atins usor cu varful degetelor apa..
-Nu fi foarte sigur.. I-am spus zambind privindu-l aproape in ochi.. Nu am putut niciodata sa privesc pe cineva in ochi asa ca inca nu reusisem sa ii deslusesc privirea.
Sus In jos
Ken

Ken


Mesaje : 16
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeLun Noi 09, 2009 12:54 pm

O urmari pe fata cu privirea , iar apoi ii patrunse ochii , clipi apoi si replica:
-Well nu sunt prea sigur oricum.Lua rucsacul incepand sa-l scotoceasca.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitimeLun Noi 09, 2009 2:36 pm

Am zambit oarecum timid si mi-am lasat capul in jos. Nu eram timida de felul meu,dar de cand ma mutasem aici ma schimbasem total.
-Ce cauti acolo? L-am intrebat eu curioasa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cascada din apropiere Empty
MesajSubiect: Re: Cascada din apropiere   Cascada din apropiere Icon_minitime

Sus In jos
 
Cascada din apropiere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Teens :: In afara orasului :: Cascada-
Mergi direct la: