Crazy Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crazy Teens

Come into your crazy world :X
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La detenie..din nou

In jos 
+2
Ruki
Mikka
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:10 pm

Ma aflam pentru nu stiu cata oara in acea incapere.. Era asa seaca..Pereti albi fara niciun tablou,nimic decat un ceas sacaietor deasupra tablei.Nu am inteles nicioadata ce rol aveau tablele acolo..De fiecare data erau scrie aceleasi cuvinte 'Savarsiti-va pedeapsa in liniste si la 16:00 puteti pleca acasa'
Sus In jos
Ruki

Ruki


Mesaje : 43
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:14 pm

In sala de detentie intra nervos Ruki. Tranti usa in urma lui, asezandu-se intr-o banca, dand nervos din picior. Fierbea de furie pe dinauntru.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:16 pm

Am rupt o foaie dintr-un caiet si am scris..'Hei..e doar o detenie..nu trebuie sa fii asa'
Dupa ce am terminat de scris am mototolit-o si am aruncat-o pe banca noului venit.
Sus In jos
Ruki

Ruki


Mesaje : 43
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:23 pm

O privi uimit pe adolescenta.
"Nu e asta... Ma enerveaza profa... Mi-am schimbat pixul si ea m-a trimis in detentie..." Scrise pe foicica, aruncandu-i-o inapoi fetei.
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:35 pm

Peste ceva timp, usa se deschise incet, apoi am intrat in sala de detentie. M-am asezat in liniste in banca, punandu-mi capul pe masa si inchizand ochii. II observasem pe cei doi, dar am preferat sa fac liniste.
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Zafrina

Zafrina


Mesaje : 29
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : Lost in your lies

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:38 pm

Intra in sala sperand ca totusi nu va mai fi nimeni acolo.
Dar iata ca dorinta nu i-a fost indeplinita deoarece se mai aflau cateva persoane.

Chipul ii era nervos si incruntat ,iar ochii negri ii tradau furia.
Se lasa sa cada in prima banca pe care o vazu.Isi scoase din buzunar o fasie de culoare neagra pe care si-o infasura in jurul mainii care acum incepuse sa prinda culoarea violet.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:44 pm

o priveam pe fat care tocmai intrase..
De ce sunt toti nervosi? M-am intrebat eu in gand,fara a astept vreun raspuns.
Am citit in sfarsit biletul de la baiatul blond.. Am apucat pixul si i-am scris pe aceeasi foaie.. 'Ciudatica profa..'
Sus In jos
Ruki

Ruki


Mesaje : 43
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:46 pm

Citi biletul si se intoarse cantre bruneta. Dadu afirmativ din cap. Chiar era o profa ciudata. Asta era opinia tuturor elevilor ce au avut-o sau o au ca profa.
Sus In jos
Zafrina

Zafrina


Mesaje : 29
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : Lost in your lies

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 5:55 pm

Se plictisea ingrozitor mai ales ca era singura ce nu cunostea pe nimeni deoarec ceiallti isi aruncau biletele unii intre altii.
Ca sa nu se mai gandeasca la creatura blonda cu picioare kilometrice ce se credea cea mai buna incepu sa fredoneze cantecul stupid care se auzea de fiecare data cand deschidea cutiuta muzicala de pe birou.
''Twinkle, twinkle, little star,
How I wonder what you are.''
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 6:00 pm

Am deschis ochii uitandu-ma in jur si salutandu-i pe cei trei gesticuand cu mana. O priveam pe Mikka, si ea era acolo ma intrebam pentru ce anume.
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 6:03 pm

I-am zambit calduros lui Ronnie..
-Ce cauti aici? Am intrebat eu in soapta..Speram sa-mi poata citi pe buze...oricum aveam noroc ca proful care ne supraveghea citea ziarul.
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 6:18 pm

I-am zambit la randul meu. Incercam sa inteleg ce a spus, apoi i-am raspuns in soapta.
-Am desenat-o pe profa mea de franceza pe tabla...era mai mult o caricatura. Dar tu de ce esti aici?
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Amphen

Amphen


Mesaje : 35
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 7:30 pm

Am intrat morocanoasa.Oh nu din nou!De ce viata mea era plina de detentie?Probabil ca eram blestemata.
Dorinta de a fuma ma coplesea.De cand ma lasasem de droguri,tigarile devenisera centrul vietii mele.M-am asezat intr-o banca langa geam.Imi venea sa ma arunc pe el.Pacat ca sala era la parter.
Sus In jos
Miss Julia

Miss Julia


Mesaje : 167
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 4:16 pm

Intra in sala,schimband in graba cateva cuvinte cu profesorul supraveghetor,care in final se ridica si parasi clasa.
Ramasa singura,Julia le arunca o privire scurta tuturor celor din sala,dupa care se aseza la catedra,incepand sa rasfoiasca o carte si urmarind din cand in cand ceasul de pe telefonul mobil.
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:07 pm

Ma-m indreptat privirea spre cele doua care intrasera in sala de detentie. Le-am salutat gesticuland cu mana, apoi m-am uitat spre Mikka.
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Miss Julia

Miss Julia


Mesaje : 167
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:11 pm

Zambi slab,ridicandu-si pentru cateva clipe privirea din paginile cartii.Se mai uita o data la ecranul telefonului,oftand si ridicandu-se de pe scaun.
-OK,nu am nici cea mai vaga idee pentru ce ati ajuns aici ... Insa nu vad nici o rezolvare in asta,asa ca ... sunteti liberi,zise Julia insemnand cateva lucruri pe o foaie.
Sus In jos
Amphen

Amphen


Mesaje : 35
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:29 pm

M-am ridicat in picioare scotandu-mi tigara dupa care tajeam atat.Era una dintre acele zile in care chiar nu ai chef de viata.
-Ie.Ce fericire...putem da o petrecere, am spus sec.
Sus In jos
Miss Julia

Miss Julia


Mesaje : 167
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:31 pm

-Defapt ... fara din astea in scoala.Cel putin ... nu in sala de detentie.Aveti si bai,sa stiti.
Ii lua tigara din mana,aruncand-o pe birou si asezandu-se pe pervaz.
Sus In jos
Amphen

Amphen


Mesaje : 35
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:33 pm

-Oh da..Defapt la fiecare ora la care am fost pana acum,in fiecare clasa mirosea a fum..Foarte tare inca.Nici nu stiu de ce nu putem fuma in scoala.Adica ce diferenta e intre a fuma in clasa si a fuma in baie?Nu tot acelasi fum ne intra in plamani?
Sus In jos
Miss Julia

Miss Julia


Mesaje : 167
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:35 pm

Clatina din umeri,semn ca putin ii pasa si ca ii spusese toate acestea numai pentru a nu intra in conflict cu directorul.
Sus In jos
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:39 pm

Mi-am rotit ochii, sacadata.. Ma enervau persoanele de genul. Vroia cumva sa se ia la harta cu profa sau ce?
-Unii pot fi alergici la fum.. Am zis eu incet si sec, aruncandu-mi foile in geanta si pregatindu-ma sa ma ridic.
Sus In jos
Amphen

Amphen


Mesaje : 35
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:42 pm

-Ti se pare ca arat ca si cum mi-ar pasa?Adica ce ar putea pati o persona alergica la fum?Ar putea muri?Si daca da,macar ar ajunge intr-un loc mai bun..sau mai ra.Sau poate pur si simplu ar disparea.
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:43 pm

M-am ridicat in picioare putin iritat de conversatie.
- Uite care-i faza, nu am chef sa ma bag in coversatii de felul, dar, daca ai terminat de vorbit, poti sa te duci bine mersi sa fumezi in baie, ok ?
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Mikka

Mikka


Mesaje : 79
Data de înscriere : 07/11/2009

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:45 pm

Am ridicat mecanic privirea spre baiat..
-Chiar nu era nevoie.. I-am spus destul de iritata si indreptandu-ma spre usa.
Sus In jos
Ronnie
Admin
Ronnie


Mesaje : 182
Data de înscriere : 06/11/2009
Varsta : 29

La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 6:46 pm

M-am indreptat spre ea apucand-o usor de mana.
-T-ai suparat ? am intrebat-o prividn-oi cu un chip serios, usor trist.
Sus In jos
https://crazy-teens.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





La detenie..din nou Empty
MesajSubiect: Re: La detenie..din nou   La detenie..din nou Icon_minitime

Sus In jos
 
La detenie..din nou
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Teens :: School :: Sala de detentie-
Mergi direct la: