Crazy Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crazy Teens

Come into your crazy world :X
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Tii. Nothing else matters.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:07 pm

Pana lovea cu putere corzile chitarei, acestea începând să urle de durere, scoţând sunete când înalte, când joase. Le lovea cu putere. Era nemilos. Uneori nu îi păsă de nimeni şi de nimic. Uneori. Se opri. Lăsă chitara pe podea şi, ridicându-se uşor şi leneş de pe covor, se îndreptă spre balcon. Deschise uşa mare şi transparentă de termopan lăsând-o aşa în urma lui, având grijă să nu se impiedice de uşă, care era ridicată.

Se uită de jur împrejur, căutând ceva. Nici el nu ştia ce. Observă pachetul de ţigări ce zăcea singur de seara trecută pe masa de lemn. Se aproprie de masă şi, luând loc pe scaunul de lângă măsuţă, luă lacom pachetul şi fură o ţigaretă pe care şi-o aşeză gentil între buze. Oftă. Nu îşi găsea bricheta. Scoase dintr-unul din buzunarele jeanşilor săi preferaţi un pachet de chibrituri, reuşind într-un final să îşi aprindă ţigareta, din care trase puternic şi lacom în piept.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:11 pm

Ma plictiseam de moarte. Oare numai vecini de 60 de ani gaseai in blocul acela? Nu, trebui sa fie si altii. Am iesit pe usa cautand apartamente. Aici sta domnul Brown, acolo tanti Ella...si acolo, nu stiam. M-am gandit daca sa ciocanesc sau nu, nu mai conta. Am ciocanit instinctiv.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:12 pm

Aruncă ţigara pe balcon, aşa neterminată cum era, tresărind uşor când auzi bătăi în uşă. Îi era oarecum frică să răspundă. Nu mai vorbise cu cineva de ceva vreme.
Se simţea naşpa. Oribil, mai bine spus.

Dar oftă. Se ridică fără nicio emoţie de pe scaun şi părăsi balconul,lăsând uşa deschisă. Cu paşi fricoşi şi nehotărâţi deschise uşor uşa, aceasta provocând un scârţâit metalic, iar în faţa lui zări o fată brunetă.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:15 pm

L-am privit din cap pana in picioare. Doamne multumesc in sfarsit cineva de varsta mea...imi venea sa-l imbratisez, totusi m-am abtinut...I-am zambit intinzand mana prieteneste.
-Bune, sunt Anne, vecina din stanga.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:19 pm

- Stii ca doar curvele intind mana cand se saluta, nu? glumi satenul incercand sa rada. Nu vroia sa o faca pe bruneta sa se simta prost. Glumeam. A... Eu sunt Tyler. Sau Tii. Asa suna mai copilaresc. Intra, te rog, o invita Tii si se trase din usa, mergand in bucatarie.

Nu gasea ce cauta. Fuma o tigara pe ascuns, luase o doza de bere si o doza de cola pe care la aduse in sufragerie. O astepta pe satena.

-Ce alegi? Bere sau suc?
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeSam Noi 07, 2009 4:46 pm

Am ramas cu o figura O.O acnd auzisem ce a spus, apoi am inceput in gand Blestemat sa fii....asa iti trebuie daca dai peste vecini dragut....Am clatisant din cap si am intrat luand totul ca pe o gluma.
-Pey...suc...i-am spus uitandu-ma in jur.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:14 pm

-Aaaa. Scuze daca ai luat-o ca pe o jignire. Nu am vrut sa sune asa. Ii zambi brunetei. Ii dadu doza de suc, desfacand-o si pe a lui, cu bere. Lua o inghititura sanatoasa si ofta. Era amara. Parca prea amara fata de datile trecute.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:16 pm

Se plimba plictisita pe hol. Observa ca cineva nou se mutase. Batu in suprafata din lemn maroniu, asteptand sa vada dacava raspunde cineva.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:21 pm

Ofta. Din nou. Era enervant sa bata cineva in usa. Si plictisitor. Dar, asta era viata. Trebuia sa ii faci fata. Isi ceru scuze o clipa si se indrepta spre usa de la intrare. Isi lipi mana de clanta. Contancul fusese unul nu tocmai placut, mai ales cand temperatura ridicata corpului lui Tii se intalni cu temperatura scazuta a clantei. Apasa pe ea, iar usa se deschise provocand un zgomot ciudat, care era asa de familiar. Dar totusi necunoscut.

In fata lui zari o fata bruneta, care avea o frizura asemanatoare cu cea a Annei.
Toata lumea se vopseste in negru. Hai sa ma fac si eu blond!
Ii zambi si o analiza din cap pana in picioare.
-Salut.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:25 pm

Privea podeaua plictisita. Observa ca usa din lemn se deschise treptat. Ridica usor capul, privindu-l pe baiatul din fata ei.
-Heeyaa! Am auzit ca esti nou pe aici, spuse, pe fata aparandu-i un zambet timid.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:30 pm

-A, da. Am venit alaltaieri. Se uita la fata. Ii placeau pierceurile ei. Si el avea doua gauri asemanatoare, doar ca si-a pierdut bilele. Trebuia sa isi cumpere altele. Rase fara rost. Sunt Tyler. Sau aaa... Tii.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:34 pm

-Eu sunt Dizzy! Ma bucur sa te cunosc si...bun venit! Ii spuse zambindu-i si analizandu-l din cap pana in picioare.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:36 pm

-Da, mersi. Incantat. Cred... Intra, te rog. Se dadu din fata usii si ii facu loc fetei sa intre, plecand inapoi la Anne, zambind. Aaa. Gata, cred. Lua o gura sanatoasa din doza si ofta. Din nou. Trebuia sa se lase de baut. Sau, mai bine se imbeta.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:43 pm

Intra inauntru, privind camera frumos amenajata. Se apropie cu pasi marunti catre geam. Privi privelistea de afara. Se aseza pe pervaz, strangandu-si genunchii la piept. Isi lasa capul pe genunchi, oftand.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:47 pm

Se uita la fata. Era ciudata. Ciudata rau.
-Te servesc cu ceva? zambi.
Oau. Eu nu as face asa ceva. M-as aseza mai bine pe o canapea. Garantez ca e mult mai confortabila.
Lua loc pe masa, luand inca o gura de bere. Avea de gand sa se imbete. Cine stia ce avea sa faca.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:49 pm

-Ah... Nu, multumesc. Te deranjeaza daca stau aici? Prefer sa stau pe pervaz... Mi se pare mai comfortabil decat o canapea... Fixatii de-ale mele..
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:52 pm

-Aaaa. Nu ma deraaa...njeaza. Terminase doza dintr-o inghititura mare si sanatoasa. Era nebun si alcolul incepea sa isi faca efectul. Se uita pe fereastra. Se uita la Dizzy. Se uita la Anne.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:54 pm

-Mersi, ii zise, zambindu-i.
Privea visatoare cerul, tinandu-si capul aplecat intr-o parte.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:57 pm

Inchise ochii. Se ridica de pe masa si merse langa Dizzy, lipindu-si mainile de pervaz si privind cand pe fereastra, cand pozitia ciudata o brunetei.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeDum Noi 08, 2009 9:59 pm

Il privi in ochi, zambindu-i calduros. Cand statea asa, se simtea relaxata. Ii placea sa stea in acea pozitie, dar nu intelegea de ce.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeLun Noi 09, 2009 6:13 pm

Isi dadu ochii peste cap. Ii placea sa faca asta. Isi muta privirea pe fereastra, din nou. Se uita in jos. Apartamentul lui era la etajul 3. Si nu ii era frica de inaltimi.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeLun Noi 09, 2009 8:42 pm

Incepu sa se legene incet pe pervaz, in ritmul unei melodii ce i se invartea prin minte. Din neatentie si uitand ca se afla pe pervaz, ci nu pe o canapea, era gata sa alunece si sa cada.
Sus In jos
Tyler Salisbury

Tyler Salisbury


Mesaje : 38
Data de înscriere : 07/11/2009
Localizare : who cares?

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeMier Noi 11, 2009 9:31 pm

Avea grija la miscarile fetei si, chiar si la cea mai mica miscare gresita, sa o prinda.
-Ai grija sa nu cazi.
Sus In jos
Dizzy

Dizzy


Mesaje : 30
Data de înscriere : 07/11/2009

Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitimeMier Noi 11, 2009 10:21 pm

Isi ridica capul si zise:
-Ah...da... Tot timpul am impresia ca stau pe o canapea... nu pe un pervaz... Oricum, nu cred ca mor daca cad de la aceasta inaltime, zise ganditoare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tii. Nothing else matters. Empty
MesajSubiect: Re: Tii. Nothing else matters.   Tii. Nothing else matters. Icon_minitime

Sus In jos
 
Tii. Nothing else matters.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crazy Teens :: House :: Camerele-
Mergi direct la: